Skip to content Skip to footer

Diş Tomografisi Nedir? Diş Tomografisi Neden Gereklidir?

Full Porselen Diş Kaplaması Nedir? Avantajları Nelerdir?

Diş kaplamada porselenin kullanılması full porselen diş kaplaması olarak tanımlanır. Porselen diş beyaz rengini yapımı aşamasında kullanılan ham maddeden alır. Bio-uyumlu bir madde olan porselenin içeriğinde toksik maddeler ve metal bulunmaz. Diş kaplama için porselenin kullanılması hem dişlerin beyaz görünmesine hem de doğal bir görünüm oluşturmasına yardımı olur. Porselen kaplamalar dişlerinde sararma gibi problemleri olanlar ya da diş kayıpları yaşayan kişiler tarafından çoğunlukla tercih edilen bir yöntemdir. Kaplamalar dişlerin boyut, renk ve şekil bakımından eşitlenmesine olanak tanır.

Full Porselen Diş Kaplaması Avantajları Nelerdir?

Dişlerin yapısını etkileyen en önemli faktörler arasında ağız hijyeni, beslenme alışkanlıkları ve genetik etkiler yer alır. Kişiler düzenli olarak dişlerini temizlemediğinde aşınmalar, çürümeler ve zaman içerisinde sararmalar meydana gelir. Ağız içerisinde birçok şikâyete neden olan dişlerde başta ağrı olmak üzere dişlerin görünümü de negatif olarak etkilenir.   Full Porselen diş kaplaması doğal dişlerin üzerine kaplanan bir tedavi olduğu için uzman diş hekimleri tarafından uygulanması gerekir.

Porselen Diş Kaplamasının Avantajları:

  • Tedavi süreçleri diğer diş tedavi süreçlerine oranla daha kısa zaman dilimini içerir.
  • Kişilerin gülümsemesine katkıda bulunan diş kaplama yöntemi maliyet bakımından düşüktür.
  • Estetik bir görünüme sahiptir.
  • Üretildiği malzemeler bakımından oldukça dayanıklıdır ve uzun zaman boyunca kullanıma olanak sağlar.
  • Üretimleri esnasında kişilerin dişlerinin şekil, biçim ve rengine uygun bir biçimde tasarlanır.

Porselen Diş Kaplaması Sonrasında Bakımı Nasıl Yapılır?

Porselen diş kaplama işlemi sonrasında anestezi etkisi geçtikten sonra hastalar normal bir şekilde yeme ve içme alışkanlıklarına geri dönebilir. Kaplama yapıldıktan sonra bir süre dişlerin bazı noktalarında sertlikler hissedilebilir. Bu sertlikler normaldir ve kaplama işleminden sonraki birkaç gün içerisinde normal diş fırçalama ve yeme-içmeden sonra geçer. Porselen diş bakımı doğal dişlerde olduğu biçimde fırçalanır. Dişlerin aralarına herhangi bir gıdanın sıkışmasında diş ipi ya da ara yüz fırçaları tercih edilir. Ayrıca diş hekimlerinin önerdiği bakım uygulamalarının da yapılması önerilir.

Sizi özel hissettirecek porselen diş kaplaması hizmetlerimiz ile tanışmak için hemen iletişime geçiniz.

Yazı içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurunuz.

 

Leave a comment