Skip to content

Sağlıklı Yaşamın Anahtarı

Sağlıklı Ağız

Estetik Diş Hekimliği

Günümüzde bireylerin diş hekimine başvurma sebeplerinden biri de estetik bir gülüşe sahip olmaktır. Dişlerin sıralanması, şekli, boyutları, rengi, dudak ve diğer çevre dokularla uyumu, dişeti rengi ve seviyesi gibi estetik görünümü etkileyen pek çok parametre vardır. Estetik diş hekimliğinde amaç, multidisipliner bir yaklaşımla bireyin beklentisi doğrultusunda mümkün olan en estetik sonucu elde etmektir.

Diş Protezi

Diş protezi tedavisi, ağızda çeşitli sebeplerle (çürük, dişeti hastalığı vb.) dişlerin kaybedilmesi sonucu bozulmuş olan estetik ve çiğneme fonksiyonunun biouyumlu materyallerle yerine konması işlemidir. Diş kayıpları, genel olarak çürük ve diş eti hastalıklarının tedavi edilmemesi sonucunda oluşabilmektedir. Bunun yanında bazı kazalar sonucunda da diş kayıpları meydana gelmektedir.

Dental İmplant

Eğer ağızda eksik bir diş söz konusuysa, implant uygulaması gereklidir. Çünkü eksik dişin önündeki, arkasındaki ve karşısındaki dişler zamanla eksik olan diş bölgesini kapatırlar. Eksik diş bölgesinin karşısındaki diş uzar, yanındaki dişler ise eksik diş bölgesine doğru yatarlar.

Pedodonti

Çocuklara uygulanan her türlü tedavi ve koruyucu diş hekimliği işlemlerini yapan, bu konuda özel eğitim almış diş hekimlerine pedodontist (çocuk diş hekimi), bu diş hekimliği dalına da pedodonti (çocuk diş hekimliği) denir.

Ağız Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi

Ülkemizde halk arasında çene cerrahisi olarak bilinen ağız, diş ve çene cerrahisi, gömülü dişlerde uygulanacak cerrahi işlemleri kapsar.

Ağız Kokusu

Çok sayıda kişinin yaşadığı bir sorun olan ağız kokusu, birçoğu için korkulu rüyadır. Kişisel olarak kullanılan bazı yöntemlerle bu sorun geçici olarak ortadan kaldırılmaya çalışılsa da, sorunu yaratan asıl kaynağın tespit edilip tedavisi uygulanmadığı sürece, bu sorunun kökten çözümü mümkün olmamaktadır.

Diş Beyazlatma

Öncelikle tıbbi endikasyon gereği ve bunun yanı sıra da estetik sebebiyle uygulanan dişlerin rengini açma işlemidir. Tıbbi endikasyon açısından tetrasiklin renkleşmeleri, florozizler gibi değişik hastalıklarda beyazlatma kullanılabilir. Estetik olarak ise çok ciddi koyu tonlu dişlerde hastanın psikolojisini düzeltmek için beyazlatma yapılabilir. Beyazlatma işlemini, hastanın durumuna ve vakanın gidişatına göre birkaç teknikle yapmak mümkündür. 

Endodonti
(Kanal Tedavileri)

Endodonti, kanal tedavisi olarak da bilinir. Pulpanın, kendini tamir edemeyecek şekilde hasar gördüğü durumlarda uygulanan bir tedavi şeklidir. Pulpa, dişin en iç kısmında bulunan ve damar-sinir paketinden oluşan yumuşak bir tabakadır.

Periodontoloji

(Dişeti Hastalıkları)

Dişi çevreleyen kemik ve dişetindeki azalmalar sonucunda dişler sallanmaya başlar ve nihayetinde dişler çürümeden dolayı kaybedilebilir.

Şeffaf Aparey

ŞEFFAF APAREY tedavisi; hızlı bir şekilde dişlerinizi olması gereken ideal pozisyona kavuşturacak estetiksel ortodontik bir çözümdür. Metal diş tellerine gerek kalmadan, dışarıdan farkeedilmesi güç olan bu tedavi yöntemi ile çapraşık diş problemlerinin önüne geçilebilmektedir.

Zirkonyum & Porselen Kaplama

Son yıllarda doğal dişlere benzer estetik beklentiler ile birlikte, ağız içinde özellikle de ön bölgelerde kullanılan materyallerin estetik olmasına özen gösterilmeye başlanmıştır.

BİLGİ TALEP FORMU