Skip to content Skip to footer

Gülümsemeyi Etkileyen Faktörler Nelerdir? Estetik Diş Nasıl Yapılır?

Gülümsemeyi Etkileyen Faktörler Nelerdir? Estetik Diş Nasıl Yapılır?

Gülümsemek insanoğlunun sahip olduğu en özel özelliklerden biridir. Güzel bir gülümseme için ağız sağlığı çok önemlidir. Dişlerinin şekli, sıralanışı, renkleri ve dişeti sorunları gibi çeşitli problemlerden dolayı gülümsemekten çekinen kişiler günümüz teknolojilerinin sunduğu imkanlar ile estetik kaygılarını giderebilir. Son yıllarda doğal görünümlü, çekici gülümsemeler için estetik diş çözümleri tercih edilir hale geldi. Zirkonyum kaplama, porselen kaplama, diş beyazlatma yöntemleri gibi çeşitli çözümler ile özgürce gülümseyebilirsiniz.

Gülümseme Estetiği Hangi Faktörlerden Etkilenir?

Güzel gülüşler için sağlıklı bir diş ve dişeti görünümüne sahip olmak önemlidir. Gülümsemeyi etkileyen faktörler sebebi ile birçok kişi gülümsemek istemez. Dişlerin sıralanışı ve diş rengi gülüşleri olumsuz etkiler. Birçok kişi dişlerinin çarpık yapısından oldukça mutsuzdur. Diş rengi de gülüşleri etkileyen önemli unsurlardan biridir.

Etkili bir gülüş için dişeti dokusunun sağlığı önemli bir yere sahiptir. İltihaplı bir doku olumsuz görünüm oluştururken, dişeti kenarlarının asimetrik yapısı da bu görünümü arttırır.

Estetik Diş Nedir? Nasıl Yapılır?

Dişlerimiz yemek yemeye yardımcı olduğu kadar estetik açıdan da gülüşlerimizde önemli bir role sahiptir. Dişlerinizde bulunan şekil bozuklukları ve lekelenmeler günlük yaşamda sizi olumsuz yönde etkileyebilir. Estetik dişler, güzel gülüşler için daha beyaz bir görünüm daha simetrik bir dizilim gösteren dişlerdir. Estetik diş görünümü elde etmek için günümüz teknolojilerinden yararlanılarak birçok farklı yöntem uygulanıyor. Günümüzde diş beyazlatma yöntemleri, zirkonyum kaplama, porselen kaplama, lamine kaplamalar, implant, şeffaf plak gibi uygulamalarla güzel gülüşler elde edebilirsiniz. Estetik diş uygulamalarından hangisine ihtiyacınız olduğuna ve sizin için hangisinin en uygun olduğuna diş hekiminiz karar verir. Uygulanan tedaviler sonrasında diş hekiminizin belirlediği zamanlarda kontrollerinizi yaptırarak daha sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olabilirsiniz.

Size özel hissettirecek Estetik Diş tedavisi hizmetlerimiz ile tanışmak için hemen iletişime geçiniz.

 

“Yazı içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurunuz.”

Leave a comment